piątek, 17 kwietnia 2015

Ulubione miejsce w moim mieście WB5

Jestem dziewczyną z gór. Z Beskidów. Niestety miłości do gór nie wychodziłam sobie wcale.W dzieciństwie marzyłam o tym by zobaczyć morze. Marzenie to nie spełniło się tak od razu, bo pierwszy raz pojechałam nad Morze bałtyckie mając lat 15. Drugie morze, jakie zobaczyłam to Morze Adriatyckie. Trzeci był Ocean Atlantycki, który zobaczyłam podczas mojej pierwszej wizyty w Irlandii.
Nigdy, w najśmielszych marzeniach nie pomyślałam, że zamieszkam w nadmorskiej miejscowości!
Co prawda Galway leży nad Zatoką Galway Bay( ang. Galway Bay, irl. Loch Lurgan, Cuan na Gaillimhe), ale jest ona częścią Oceanu Atlantyckiego, więc śmiało mogę powiedzieć, że mieszkam nad Oceanem.
I to całkiem blisko, bo najblizej na plażę mam 20 min drogi od domu. Moje dzieci chodzą do szkoły, położonej bardzo blisko plaży. Ostatnio Mateusz miał bardzo ciekawą lekcję. Wraz z przewodnikiem z Oceanarium klasa Mateusza poszła eksplorować plażę. Szukali wodorostów,muszli i krabów, a pani przewodnik opowiadała im same ciekawe rzeczy. O szkole w Irlandii będzie innym razem, ale sami powiedzcie: wiedza przekazana w ten sposób na pewno pozostanie lepiej zapamiętana, niż gdyby tylko obejrzeli muszle i rośliny na zdjęciach w podręczniku.
Zapraszam Was nad nasze ulubione miejsce:

 a ta plaża już leży nieco dalej od Galway, ale bardzo mi się podoba, ze względu na kolor piasku
(niedaleko Fanore)
i najbardziej dla mnie sentymentalna... Coral Beach:


Miłego weekendu Wam życzę i ide odwiedzić Wasze ulubione miejsca---> KLIK

Asica

9 komentarzy:

 1. .. i to szczęście na twarzy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia. Też wole morze od gór, mniej męczące;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny ten ostatni dzień wyzwania. Tyle fajnych miejsc zobaczyłam. Już czuję się jak spaceruję po Twojej plaży. Tym bardziej, że kocham morze i sama mieszkam nad naszym Bałtykiem. Monika z Pracowni Kobiecości

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne! Uwielbiam morze! Jedno szczęście, że nad nim mieszkam (no prawie) i mogę się nim cieszyć każdego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale fajnie! Piękne zdjęcia! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Morze kocham, fantastyczne zdjęcia!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń